דוח שנתי

הכול על חישוב שכר

ושירות חישובי שכר במשרדינו

חישובי שכר עושים רק אצלינו

האופן שבו מחשבים שכר הוא אינו דבר מסובך ויש לכך חוקים ברורים. אך עם זאת, החישוב מכיל חישובים רבים אשר עושים את ההבדל בין הברוטו לנטו. בנוסף, יש לשלם מיסים כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי ועוד, כל אלה גם כן יורדים מהמשכורת.

מה זה ברוטו ונטו?

אלו הם שני מרכיבים חשובים ביותר בחישוב השכר ובסופו של דבר במשכורת אותה נקבל. המשכורת אותה אנו מקבלים בסוף החודש תשולם לנו בצורת ברוטו, אך לאחר ניקויי של מיסים וקיזוזים שונים, תהפוך המשכורת להיות נטו – נטו הכסף הנכנס לנו לחשבון הבנק. הנטו הוא השורה האחרונה, כמה כסף בסופו של דבר יכנס לנו בצורה נקייה לחשבון.

ממה מורכב חישוב השכר?

חישוב שכר מורכב קודם כל מהחובות, הרי הם המיסים אותם עלינו לשלם. על כל אזרח במדינה לשלם מס הכנסה לפי הסכום אותו הוא מקבל במשכורתו ועל פי מדרגות המס אשר נקבעו במדינה. ככל שההכנסה תהיה נמוכה יותר, כך אחוז המס יהיה נמוך יותר בהתאם. מרכיב נוסף המשפיע על חישוב השכר הוא ניקויים נוספים כמו ביטוח לאומי ומס בריאות, גם כן מיסים אשר חובה על כל אזרח לשלם.

מה הן נקודות זיכוי?

כל אדם והנסיבות האישיות שלו בנוגע לחישוב שכר. קיימות הקלות שונות בתשלום המיסים מתוך מטרה להקל על האוכלוסיות המתקשות בתשלום. רשויות המס מעניקות הקלות מס מסוימות המוגדרות לפי פרמטרים ספציפיים. חלק מפרמטרים אלו הם – הם אתם משפחה חד הורית, חייל משוחרר, עולים חדשים, משפחות לילדים מוגבלים ועוד. ככל שצוברים נקודות זיכוי, כך יפחת אחוז המס אותו יש לשלם.
בעת חישוב השכר יילקח סכום הברוטו פחות מדרגות המס ובקיזוז נקודות הזכות.

לקבל ייעוץ חינם על שירות חישובי שכר, אנא השאירו את פרטיכם בטופס שבצד הדף, או צרו קשר למספר:
08-8678748

*אנו מספקים שירותים לעסקים שממוקמים באזור מרכז, שפלה והדרום:
- חישובי שכר בשפלה
- חישובי שכר בדרום
- חישובי שכר במרכז
- חישובי שכר באשדוד והסביבה
לפרטי הגעה לחצו כאן