דוח שנתי

כל מה שצריך לדעת על הצהרת הון

הצהרת הון לעסקים

הצהרת הון היא בעצם האופן שבו מדווחים אזרחי ישראל על הנכסים אשר נמצאים תחת בעלותם בתאריך מסוים. הצהרת הון נדרשת מרשות המיסים ויש למלאה על פי הוראותיהם המדויקות. המחויבים להגיש הצהרה זו הם עצמאים ובעלי חברות, וכן שכירים שהכנסתם היא גבוה יותר מהנקבע בתקנות. לאחר הגשת ההצהרה נדרש אותו אדם אשר יש לו תיק במס הכנסה, להמשיך ולהגיש את ההצהרה אחת לכל כמה שנים נוספות. לעיתים, במידה ורשות המיסים חושדת כי קיימת העלמת הכנסות, היא דורשת על הגשת הצהרת הון למען מעקב אחר אותו אדם.

כיצד בנויה הצהרת ההון?

הצהרת ההון בנויה כך שניתן למלא כיחיד, כזוג וכמשפחה. בהצהרה קיים דיווח מפורט של כל רכושו של האדם המגיש אותה כמו – דירה, מגרש, ניירות ערך, תכולת בית, רכבים, תכשיטים ועוד. בנוסף לרישום הנכסים, יש צורך להוסיף את כל התחייבויותיו כמו – משכנתה, הלוואות ועוד. כל נכס או התחייבות אשר עליה מצהירים בדוח, מחויבים להגיע בליווי מסמכים אשר יאמתו את הרישום.

מדוע חשוב להגיש את הצהרת ההון?

בעזרת הצהרת הון, יכול פקיד השומה לבדוק האם הדיווחים של האדם המגיש את ההצהרה אכן משקפים את המציאות והאם בסופו של דבר הוא שילם את המס המוטל עליו או שיש חשד כי התחמק מכך. הבדיקה בנושא נעשית דרך השוואה בין ההצהרות אשר הוגשו במהלך מספר שנים. כאשר פקיד השומה מבחין שהונו של האדם גדל באופן שאינו סביר ולא ניתן לספק הסברים ואסמכתאות הגיוניות, הוא עלול לדרוש תשלום מס נוסף המשקף לפי דעתו את הגדילה בהון. דרך הצהרת ההון ניתן לבדוק דברים רבים הקשורים בהכנסות האזרח ולבצע מעקב על המס.

לקבל ייעוץ חינם על הצהרת הון לעסקים ומידע על מבצעים, אנא השאירו את פרטיכם בטופס שבצד הדף, או צרו קשר למספר: 08-8678748

*אנו מספקים שירותים לעסקים שממוקמים באזור מרכז, שפלה והדרום:
- הצהרת הון בשפלה
- הצהרת הון בדרום
- הצהרת הון במרכז
- הצהרת הון באשדוד והסביבה
לפרטי הגעה לחצו כאן