דוח שנתי

הנהלת חשבונות – מה זה?

הנהלת חשבונות אורן מאיר

רבים חושבים כי אינם זקוקים להנהלת חשבונות וכי באפשרותם פשוט לאיש מקצוע בסוף השנה, על מנת להכין את הדוחות שנתיים. מנהל החשבונות נחוץ לעסק ואינו עוסק רק ברישום ההכנסות וההוצאות המתקיימות, אלא נותן תוספת חשובה ואסטרטגית בניהול העסק.

מהי הנהלת חשבונות?

הנהלת חשבונות היא פעולת התיעוד והרישום של כל התנועות הכספיות המתנהלות במהלך השוטף בעסק. במסגרת תהליך הנהלת החשבונות, מתבצע מעקב מלא על כל רישומי החברה כמו - כמה חייבת החברה ולמי, וכן איזה גופים חייבים לעסק. הרישום הוא מקיף וכולל גם את ההשקעה המתבצעת במלאי וציוד. הנהלת חשבונות הוא תהליך ארוך מעצם העובדה שיש לתעד את כל הסכומים אשר מתקבלים או יוצאים מהחברה, כולל הכול!

במה יכולה לעזור הנהלת החשבונות?

  • במידה ויש צורך בהצגת העסק בפני לקוחות פוטנציאלים, יש לתת תמונות פיננסיות המשקפות את מצבה הכלכלי של החברה. על ידי דוחות מהנהלת החשבונות, ניתן להציג את כל ההתפתחות הכספית של החברה בצורה מסודרת וברורה.
  • ייעוץ עסקי – מנהל החשבונות יכול לתת נתונים על החברה אשר יסייעו בתכנון אסטרטגי להמשך קיומה, למשל כיצד ניתן לקצץ בהוצאות העסק? או אילו שווקים פתוחים עבור העסק? כך ניתן להשיג מידע על התפתחותו של העסק.
  • תכנון פיננסי – על פי חקר של דוחות אותם מפיק מנהל החשבונות ניתן לבדוק מה אתה כבעל העסק רוצה להשיג עבור העסק שלך, ואילו מטרות הן הקרובות ביותר.

קיימים עוד תחומים רבים בהם יכולה לסייע הנהלת חשבונות תקינה עבור העסק. אין ספק שעל ידי רישום מבוקר והפקת דוחות המשקפים את מצב החברה ניתן להגיע לתוצאות עסקיות טובות יותר וכן קיימת דאגה לעתיד החברה.

לקבל ייעוץ חינם על שירות חישובי שכר, אנא השאירו את פרטיכם בטופס שבצד הדף, או צרו קשר למספר: 08-8678748

*אנו מספקים שירותים לעסקים שממוקמים באזור מרכז, שפלה והדרום:
- הנהלת חשבונות בשפלה
- הנהלת חשבונית בדרום
- הנהלת חשבונות במרכז
- הנהלת חשבונות באשדוד והסביבה
לפרטי הגעה לחצו כאן